Kostume me porsi 6 dhe 12 mije dollarë

Kostume me porsi 6 dhe 12 mije dollarë

45
SHPËRNDAJE

Kathrin Sargent ka hyrë në histori duke u bërë rrobaqepësja e parë femër që hap dyqanin një pjesën e dyqaneve prestigjioze në Londër “Savile Rou”, pjesë e cila për rreth 200 vjet është dominuar nga rrobaqepësit profesionist meshkuj. Kathrin është trajnuar për 15 vite në atelien e njohur “Gjievs dhe Haukes”, ku gjithashtu ishte e vetmja femër. Duke filluar biznesin e saj në këtë pjesë ikonike të Londrës Kathrin ka thyer një tabu në jetën e biznesit të veshjeve klasike në Londër.

Kathirin e filloi këtë biznes në vitin 2012 dhe shumë shpejti filloi qepjen e kostumeve me porosi për burra dhe gra. Pra dyqani i saj është i vetmi që ofron kostume me porosi për meshkuj dhe femra në rrugën “Savile Rou”. Çmimet e kostumeve me porosi fillojnë nga 6 mijë dollarë deri në 12 mijë, nëse kostumi kërkohet me ndonjë prerje të veçantë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.