Klubit te 200 km/ore ne Angli i shtohet dhe kjo makine

Klubit te 200 km/ore ne Angli i shtohet dhe kjo makine

56
SHPËRNDAJE

Jaguari nuk ka pasur një makinë qe prej prodhimit  të vitit 1992 te XJ220 qe te arrinte 200 km/ ore.

Kjo karakteristike e shpejtesesi se makines se re e ve ate ne nje vend nderi ne anëtarësim e klubit qe kalon 200 km/ore ne Britani.

Për momentin antari me i nderuar i klubit eshte Louts Noble me shpejtësi 225 km/ ore dhe  600 kuaj fuqi.

Jaguar F-Type SVR Coupe ka nje motorr V8 dhe 550 kuaj/ fuqi dhe shpejtesine 200 km/ ore e nuk e ka problem.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.