iPhone 7 do të zëvendësojë butonin tradicional

iPhone 7 do të zëvendësojë butonin tradicional

70
SHPËRNDAJE

Apple gjatë viteve të fundit, i pëlqen që t’i largojë butonat, dhe çdo gjë që më nuk e sheh të nevojshme.

Sipas një raporti të ri nga Mark Gurman, kompania ka në plan që ta zëvendësojë butonin e vjetër fizik në iPhone me një buton të ri.

Butoni i ri do të ishte një sipërfaqe e rrafshët e ndjeshme ndaj prekjeve, transmeton Gazeta Express.

Kjo do të ndryshonte rrënjësisht iPhone, për shkak se edhe përdoruesit duket se janë të “lodhur” nga butoni fizik dhe nuk e pëlqejnë  më.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.