Inxhinieri suedez krijon bicikleten qe duket si nje makine

Inxhinieri suedez krijon bicikleten qe duket si nje makine

41
SHPËRNDAJE

Ajo quhet “PodRide” dhe është një  biçikletë me katër rrota e mbuluar nga një pëlhurë e papërshkueshme nga uji, e projektuar për tu dukur gati si një makinë e vërtetë

Ajo është e gjatë sa një makinë e vogël dhe e ngushtë mjaftueshëm për tu drejtuar në një rrugë biçikletash. Ajo është e pajisur me rrota të dhëmbëzuara dhe ecën me lehtësi në kthesa, si dhe në akull apo në dëborë. “PodRide” ka një motor elektrik, arrin shpejtësinë mbi 24.9km/h dhe më të mund të udhëtosh deri në 59 km.

Michael Kjellman filloi një fushatë në Indiegogo për të mbledhur para me qëllim  që të përhapë idenë e tij dhe brenda 22 ditëve ai mblodhi 30 000 dollarë.

bicikoleta-qe-duket-si-makine-4

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.