Fieraket ikin per pushime ,nuk mendojne per zgjedhjet

Fieraket ikin per pushime ,nuk mendojne per zgjedhjet

214
SHPËRNDAJE

Fieraket kane nisur te mendojne per pushimet verore ku prenotimet dhe destinacionet e kesaj vere jane me te larta nga e njejta periudhe e vitit te kaluar (10-15%). Fieraket ndoshta 15-30% e familjeve mendojne te kalojne pushime vere ne kohe te shkurter per disa dite duke i dhene mundesi vetes te shijojne vendet turistike jashte shqiperi.

Sipas agjencive te udhetimeve per muajin Qershor ka ndikuar paksa zhvillimi i zgjedhjeve ne levizjet tyristike por aspak pas kesaj date.Ka nje trend ne rritje kete vit prenotimi per pushimet nga fieraket dhe kjo pasi kete vit ka me teper qetesi dhe oferta te lira te paketave turistike sidomos ne Turqi ku nje vit me pare ndodhi grushti i shtetit.

Rritja e numrit te pushuesve jashte vendit ka arsyen e thjesht se ofertat jane ndoshta me te lira se ne shqiperi dhe ofrojne me teper kushte dhe mundesi argetimi.Nderkoh sipas te anketuarve ne Fier shumica e Fierakeve kane thene se ditet e zgjedhjeve do jene te nxehta dhe nese jane te tilla ather do te jene ne brigjet e detit adriatik ose jon qe kane prane

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.