Dasma e vajzës së Erdogan- it me 6000 te ftuar

Dasma e vajzës së Erdogan- it me 6000 te ftuar

185
SHPËRNDAJE

Ceremonia martesore u zhvillua në Qendrën e Shfaqjeve Yahya Kemal Beyatlı në lagjen Kuçukçekmece të Stambollit.

Erdogani dhe gruaja e tij Emine kanë katër fëmijë, dy djem të quajtur Burak dhe Bilal, si dhe dy vajza të quajtura Esra dhe Summeyye.

Në dasmë kanë marrë pjesë presidenti i 11-të i Turqisë Abdullah Gul, kryeministri i Turqisë Ahmet Davutoglu, shefi i Shtabit të Përgjithshëm Hulusi Akar, anëtari i Presidencës treshe të Bosnjës Bakir Izetbegoviç, kryeministri i Pakistanit Nawaz Sherif, si dhe zyrtarë qeveritarë, biznesmenë dhe artistë të shumtë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.