“Alaska Air” do te bleje “Virgin America” për 2,6 miliard $

“Alaska Air” do te bleje “Virgin America” për 2,6 miliard $

26
SHPËRNDAJE

Alaska Air Group Inc (ALK.N) ka deklaruar të hënën se do qe të bleje Virgin America Inc (VA.O) për 2,6 miliard $ dhe keshtu të bëhet kompania me e rendesishme në Bregun Perëndimor të SHBA-se dhe të konkurrojnë në mënyrë më efikase me linjat e tjera ajrore.

“Virgin America” përbën rreth 1.5 për qind të kapacitetit të fluturimit të brendshëm ne SHBA, ndërsa “Alaska Air” dhe nenkompania e saj plotësuese “Horizon Air” rreth 5 për qind.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.