Levan, FIER/ Hajdutet vjedhin lopet,banoret bejne roje, policia fle!

Levan, FIER/ Hajdutet vjedhin lopet,banoret bejne roje, policia fle!

526
SHPËRNDAJE

Pas publikimit ne media te vjedhjeve ne fshatin Martin ne Levan Fier nje tjeter media investigative i ka kushtuar vemendje dhe nje reportazh problematikes se vjedhjeve ne kete fshat.

Banorët e fshatit Martin në Njësinë Admnistrative Levan Fier, ankohen në “Stop” për vjedhjen e shtëpive dhe lopëve gjatë mesit të muajit maj. Ata thonë, se kanë bërë denoncime, por asgjë nuk është zgjidhur. Në këto kushte, detyrohen të bëjnë rojë në shtëpitë e tyre, apo të flenë me rradhë. Disa nga banorët thonë, se janë detyruar t’i shesin lopët “për 5 aspra”, vetëm, që të mos bien pre e vjedhjeve. Gazetarja iu drejtua të plotfuqishmit të zonës, i cili u cua nga kafja e ia mbathi vrapit.Nga ana tjetër,zëdhënsëja e policisë së Fierit dhe shefi i krimeve thonë, se i kanë marrë masat dhe po presin të kapin autorët…?!

S'KA KOMENTE