Lekundje tërmeti në Shqipëri,ja sa ishte epiqendra dhe magnituda

Lekundje tërmeti në Shqipëri,ja sa ishte epiqendra dhe magnituda

422
SHPËRNDAJE

Një tërmet është regjistruar këtë mbrëmje në Shqipëri. EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ka qenë 12 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia e sja ka qenë 10 km.

S'KA KOMENTE