Lekundje termeti ne Shqiperi, dalin të dhënat zyrtare: Ja ku ishte epiqendra

Lekundje termeti ne Shqiperi, dalin të dhënat zyrtare: Ja ku ishte epiqendra

311
SHPËRNDAJE

IGJEUM: Sipas të dhënave paraprake nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile dhe Igjeum, lëkundje tërmeti me magnitudë 4.7 Richter, me epiqendër 3 km në jug të Klosit janë ndier në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Sipas të dhënave të deritanishme raportohen disa dëme të lehta në Njësinë Administrative Xibër, Bashkia Klos.

Të gjitha strukturat e Mbrojtjes Civile janë në gatishmëri dhe në kontakt të vazhdueshëm më të gjitha Bashkitë e vendit.

S'KA KOMENTE