Lekundje termeti ne Shqiperi

Lekundje termeti ne Shqiperi

518
SHPËRNDAJE

Një tërmet i fortë ka goditur Ballkanin mbrëmjen e sotme. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Shqipëri, Kroaci, Bosnjë Hercegovinë, Mal të Zi dhe Kosovë.
Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Bosnje, me magnitudë 5,6 i shkallës rihter, me një thellësi prej 10 kilometrash, në Ljubinjë prane Mostarit.

Në Tiranë lëkundjet kanë qenë të forta, ndërsa raportohet se janë ndjerë edhe në Shkodër, Kukës, Fier, Lushnje ,Berat, Kurbin.  

S'KA KOMENTE