Lekundje te forta te nje tërmeti shkundin Greqinë, ja sa ishte forca...

Lekundje te forta te nje tërmeti shkundin Greqinë, ja sa ishte forca e tij

591
SHPËRNDAJE

Një tërmet me magnitutë 4.8 të shkallës Rihter është regjistruar në Greqi pak minuta më parë.

Mediat greke shkruajnë se epiqendra e saj ishte 11 kilometra në jugperëndim të Aegio dhe 13 kilometra në veriperëndim të Kalavrita.

Thellësia e saj ishte 51 kilometra. Lëkundjet janë ndjerë deri në Athinë, ndërsa deri më tani nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale.

S'KA KOMENTE