Lajm i mire per fieraket …

Lajm i mire per fieraket …

1024
SHPËRNDAJE

Nje lajm i mire vjen nga kompania ‘Albstar’ per te gjithe fieraket. Nis sot asfaltimi i rruges se qendres se Fierit.Pas disa muajsh pritje rruga e qendres se Fierit qe lidh sheshin Europa Plaza me rrugen Kastriot Muco , Rauf Nallbani( stacioni i trenit) dhe Pedonalen do te jete gati ne diten e neserme.

Kompania prestigjioze ‘Albstar ‘ do te asfaltoje kete nyje te rendesishme per qytetin e Fierit qe ka qendruar e bllokuar nga punimet per 10 muaj. Jane vene ne dispoziciob te gjitha mjetet dhe do te punohet per te gjithe diten dhe naten qe gjithcka te jete gati dhe afaltuar ne diten e neserme.

Gjithashtu punimet jane shtrire ne disa fronte dhe po punohet intensivisht ne shtrimin me pllaka te sheshit qendror , montimi i ures dhe shtrimi i trotuareve te cilat pritet qe brenda javes se ardhshme te behet te kalueshme.

S'KA KOMENTE