Ky është autori i masakrës me 8 te vdekur në Vlorë

Ky është autori i masakrës me 8 te vdekur në Vlorë

386
SHPËRNDAJE

Ky është autori i masakrës në Vlorë
24 vjeçari Ridvan Zykaj, ka vrarë 8 persona dhe plagosur 6 të tjerë ditën e sotme në fshatin Resulaj të Vlorës.
Masakra në Selenicë, të plagosurit nisen drejt Tiranës.

Sipas policisë autori i dyshuar është Ridvan Zykaj, 24 vjeç. Ky i fundit pak pas masakrës u arratis nga vendi i ngjarjes, ndërsa forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje të tij.

Fshatin Resulaj në Selenicë të Vlorës e ka ‘pushtuar’ paniku, ndërkohë që policia u ka bërë thirrje banorëve të ruhen në mënyrë që ky bilanc tragjik të mos rritet.

S'KA KOMENTE