Kuvendi voton me 104 vota pro shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir...

Kuvendi voton me 104 vota pro shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta

261
SHPËRNDAJE

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim, Parlamenti ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës.

Ilir Meta është i pari President i Republikës në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Kuvendi.

Deputetët kanë votuar sot pas një seance plenare të qetë dhe pa debate, për shkakrimin e Metës për shkelje të Kushtetutës së Shqipërisë.

104 deputetë kanë votuar për shkarkimin e Metës, 7 kanë votuar kundër dhe 3 abstenim.

S'KA KOMENTE