Kuvendi nuk tërhiqet pas apelit të BE dhe OSBE, voton me 83...

Kuvendi nuk tërhiqet pas apelit të BE dhe OSBE, voton me 83 vota kreun e AMA

171
SHPËRNDAJE

Pavarësisht thirrjeve të partnerëve ndërkombëtar për të shtyrë për në shtator zgjedhjen e kreut të AMA-s, Kuvendi nuk bën kthim pas.

Me 83 vota pro deputetët votuan në krye të AMA-s, kandidaturën e Armela Krasniqit. Në garë ishte gjithashtu edhe Alket Dibra që u votua me vetëm 9 vota.

S'KA KOMENTE