Kush janë 3 “skafistët” shqiptarë që do të transportonin 1.5 ton drogë...

Kush janë 3 “skafistët” shqiptarë që do të transportonin 1.5 ton drogë në Turqi

5577
SHPËRNDAJE

1.5 ton drogë janë kapur ditën e sotme në Turqi.

Autoritetet turke bëjnë me dije se sasia kolosale e drogës ishte nisur nga Shqipëria në rrugë detare dhe më pas ishte fshehur në pyll. Sipas deklaratës së Guvernatorit të Izmirit, kanë nisur hetimet për zbulimin e rrjetit të narkotrafikantëve.

Mediat kanë konfirmuar se droga ka ardhur në rrugë detare edhe ishte fshehur në një zonë pyjore deri në mometin që do të niste transporti i saj fillestar. Deri më tani janë arrestuar 3 persona të dyshuar dhe janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 pistoleta. Fotot e personave të arrestuar janë publikuar në media po ditën e sotme të cilët shihen të shtrirë në tokë nga policia dhe të arrestuar gjithashtu.

S'KA KOMENTE