Kush jane 2 vellezer sërfist qe i shpetuan rrezikut ne bregdetin Seman

Kush jane 2 vellezer sërfist qe i shpetuan rrezikut ne bregdetin Seman

1977
SHPËRNDAJE

Këtë pasdite 2 persona praktikues të sportit me balona kanë përfunduar në detin Adriatik.
Ermal dhe Spartak Saliaj janë dy vëllezërit që u shpëtuan sot pasi bënin sërf në bregdetin e Semanit.

Ata ngecën 1 km larg bregut pasi iu çanë balonat, dhe rrjedha i drejtoi drejt grykëderdhjes së lumit. Ishin mjetet lundruese të Policisë që arritën të shpëtojnë dy vëllezërit.

Ndërkohë ata u transportuan për në spitalin e Fierit dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

S'KA KOMENTE