Kush janë 140 deputetët që marrin përkohësisht mandatin (Lista e plotë me...

Kush janë 140 deputetët që marrin përkohësisht mandatin (Lista e plotë me emrat)

1384
SHPËRNDAJE

Në të gjithë vendin tashmë ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet, ku mandatet në rang kombëtar janë ndarë: 74 për PS, 59 për PD, 4 për LSI dhe 3 për PSD. Në disa prej qarqeve ka nisur ndërkohë dhe numërimi i votave për kandidatët, ndërsa ka pak shanse që dikush prej tyre të mund të thyejë herësin, dhe të rrëzojë renditjen e partisë.

Derimë tani shenja për thyerjen e herësit ka dhënë kandidati i PD-së në Korçë, Andrea Mano, apo Luçiano Boçi në Elbasan.

Megjithatë deri në përfundimin e numërimit të votave në rang vendi, sipas qarqeve më poshtë do të gjeni dhe emrat e deputetëve që do të jenë në Kuvend duke nisur nga muaji shtator.

Qarku Berat

PS 5 mandate

Hatixhe Konomi

Bardhyl Kollçaku

Fadil Nasufi

Nasip Naço 

Blendi Klosi

PD 2 mandate

Tomor Alizoti

Kasëm Mahmutaj

Qarku Dibër

PD 3 mandate

Xhelal Mziu 

Kreshnik çollaku

Dhurata Tyli(çupi)

PS 2 mandate

Lavdrim Krrashi

Aurora Mara

Qarku Durrës

PS 8 mandate

Milva Ekonomi

Alban Xhelili 

Jurgis Çyrbja

Klodiana Spahiu

Ilir Ndraxhi 

Rrahman Rraja

Lefter Koka 

Edi Rama (Nëse pranon mandatin në Vlorë në Durrës futet Ana Dhamo)

PD 6 mandate

Edi Paloka 

Agron Duka 

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi 

Ferdinant Xhaferaj 

Andia Ulliri

Qarku Elbasan

PS 8 mandate

Evis Kushi 

Klevis Xhoxhi 

Besion Ajazi

Dasantila Tahiraj 

Saimir Hasalla 

Florenc Spaho

Luan Duzha 

Taulant Balla

PD 6 mandate

Gazment Bardhi 

Flutura Açka 

Lefter Gështenja

Dashnor Sula

Eugen Isaj

Zheni Gjergji

Qarku FIER

PS 9 mandate

Erion Braçe

Petro Koçi

Lindita Buxheli

Baftjar Zeqaj 

Antoneta Dhima 

Bujar Çela 

Ismet Beqiraj 

Tatiana Piro

Gramoz Ruçi

LSI 1 mandat

Monika Kryemadhi (nëse pranon mandatin në Tiranë, futet Kejdi Mehmetaj)

PD 6 mandate

Enkelejd Alibeaj

Eralda Bano(Tase)

Saimir Korreshi

Luan Baçi 

Nustret Avdulla

Ilda Dhori

Qarku Gjirokastër

PS 3 mandate

Mirela Kumbaro

Laert Duraj 

Bledar Çuçi

PD 1 mandat

Tritan Shehu

Qarku Kukës

PS 1 mandat

Gerta Duraku 

PD 2 mandate

Flamur Hoxha

Isuf Çelaj

Qarku Lezhë

PS 3 mandate

Lindita Nikolla

Eduard Ndreca

Shpresa Marnoj

PD 4 mandate

Mark Marku

Agron Gjekmarkaj 

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

Qarku Shkodër

PD 5 mandate

Helidon Bushati

Emilja Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli 

Zef Hila

PS 3 mandate

Edona Bilali 

Paulin Sterkaj 

Benet Beci

PSD 2 mandate

Gledis Çeliku

Meri Markiçi

LSI 1 mandat

Agron Çela 

Qarku Vlorë

PS 8 mandate

Pranvera Resulaj 

Anduel Tahiraj 

Vullnet Sinaj 

Anila Denaj 

Niko Kuri 

Ilir Metaj 

Damian Gjiknuri 

Edi Rama (nëse pranon mandatin në Durrës, këtu futet Teuta Ramaj)

PD 4 mandate

Bujar Leskaj 

Ina Zhupa 

Fation Veizaj 

Arbi Agalliu

Qarku Tiranë

PD 15 mandate

Lulzim Basha 

Jorida Tabaku 

Alfred Rushaj 

Albana Vokshi 

Sali Berisha 

Agron Shehaj 

Fatmir Mediu 

Grida Duma 

Shpëtim Idrizi 

Belind Këlliçi 

Vangjel Dule 

Mesila Doda

Dashamir Shehi

Flamur Noka 

Orjola Pampuri

PS 18 mandate

Luljeta Bozo 

Najada Çomo 

Ervin Bushati 

Ogerta Manastirliu

Arben Ahmetaj

Ulsi Manja 

Etilda Gjonaj 

Arben Pëllumbi

Elisa Spiropali 

Belinda Balluku

Toni Gogu 

Etjen Xhafaj 

Ermonela Valikaj

Xhemal Qefalia

Fidel Ylli 

Klotilda Bushka

Alqi Bllako

Eduard Shalsi

PSD 1 mandat

Gertjan Deda 

LSI 2 mandate

Monika Kryemadhi (Nëse pranon mandatin në Fier, këtu futet Petrit Vasili)

Erisa Xhixho

Qarku Korçë

PS-6 mandate

Enslemvera Zake 

Blerina Gjylameti 

Ilirian Pendavinji

Ilir Topi

Olta Xhaçka 

Niko Peleshi

PD-5 mandate

Edmond Spaho

Sorina Koti 

Ervin Salianji 

Bledjon Nallbati

Seladin Jakupllari

S'KA KOMENTE