Kush është Fieraku i shpallur në kërkim, qe vrau policin me...

Kush është Fieraku i shpallur në kërkim, qe vrau policin me te birin

7820
SHPËRNDAJE

Personi që shihni në foton është i dënuari me burg përjetë Engjëll Brahimi, nje nga 50 te kerkuarit per tu kapur nga Njesia e Kerkimit ne Policine shqiptare.

Foto dhe identiteti i tij jane publikuar sot nga policia e shetit.

Në datën 10 gusht 2000, në vendin e quajtur “Pishporo”, në Fier, shtetasi Engjëll Brahimi, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, ka vrarë me armë zjarri shtetasin A. B., punonjës policie, të birin e tij 8-vjeçar, si edhe i ka plagosur nipin 10 vjeç.

Shtetasi Engjëll Brahimi është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Vrasje me paramendim, për hakmarrje”.

S'KA KOMENTE