VIDEO/25 artist nga 9 vende te botes ne ROSKOVEC

VIDEO/25 artist nga 9 vende te botes ne ROSKOVEC

685
SHPËRNDAJE

Per here te pare ne Bashkine Roskovec kane zbritur ne nje aktivitet ,25 artist nga 9 vende te botes . Arti dhe kultura kane bashkuar artistet Shqiptar e te huaj ne kete aktivitet duke bashkuar jo vetem kulturat por edhe vlerat.Arti i Kolonise Antike ka mbritur per here te pare ne Roskovec si asnjehere me pare duke percjell edhe ne kete bashki vlerat e kultures boterore.Nepermjet tingujve te muzikes orkestrale dhe ekspozimit te pikturave te rrymave te ndryshme arti percjell mesazhe paqe dhe kulture duke bashkuar popujt dhe traditat . Sipas kreut te kesaj bashkie Majlinda Bufi ky aktivitet ndodh per here te pare ne Roskovec duke promovuar ne kete zone kulturen dhe artin dhe duke e pasuruar ate me aktivitete te tilla

Per Saimir Ahmetin Drejtuesin Egzekutiv te Shoqates “Art i Kolonise Antike” ky aktivitet ka per qwllim te percjell kulturen ne cdo bashki te vendit . 

Nderkohe piktorja  Durrsake ka shprehur vleresimin per kete aktivitet si nje ngjyre qe i shtohet jetes kulturore te ketij qyteti

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.