Video/ Opera “Traviata”vjen ne skenen e Fierit pas 31 vjetesh

Video/ Opera “Traviata”vjen ne skenen e Fierit pas 31 vjetesh

126
SHPËRNDAJE

Opera “Traviata” e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit do të shfaqet në Teatrin “Bylis”,mbrëmjen e 15 marsit.Per here te pare pas 31 vjetesh Opera La Traviatta e Giusepe Verdit vjen ne skenen e Teatrit “Bylis ” vjen ne Fier per te gjithe te apasionuarit e operes por edhe dashamires te artit dhe kultures.
Drejtuesja e TOB Zana Cela eshte shprehur ne nje konference per shtyp se ishte surprizuar nga jehona dhe interesi i operes Traviata per publikun Fierak njekohesisht edhe pasqyrimit nga media. Nw kemi 3 vjet qe ne turneun e TOB e kemi titulluar sloganin tone Shqiperia po flet per operen . Teatri klasik ka nevoje per publicitetin e medias me qellim qe lajmi te shkoje tek cdo qytetar . Ky eshte teatri unik i gjithe shqiptareve ndaj keto vlera duhet te shkojne tek cdo qytetar
https://we.tl/DgYEF4OErg 

Nderkohe kreu i bashkise Fier Armando Subashi ka shprehur me nota superlative dhe nje eveniment artistik adhjen ne Fier te TOB me Operen “LA TRAVIATA “te Verdit.Eshte nder per qytetin tone ardhja e Trupes se Operes dhe Baletit dhe i bindur per suksesin qe do kete ajo ne skene e teatrit Bylis duke uruar qe ky bashkpunim dhe evente te tjera te vijojn ne te ardhmen ne skenen e ketij teatri mes TOB dhe Teatrit Bylis

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.