TKOB merr çmimin “Lo Schiaccianoci d’Oro 2016”

TKOB merr çmimin “Lo Schiaccianoci d’Oro 2016”

68
SHPËRNDAJE

Në kuadër të festivalit “Festival Internacionale della Danza e delle Danze” që organizohet në Romë, Itali do të ndahet çmimi ndërkombëtar, “Lo Schiaccianoci d’Oro 2016”  ne seksionin, L’Eccellenza dei Teatri nel Mondo, i cili kete vit i eshte akorduar Teatrit te Operës dhe Baletit të Tiranës.

Ilir Kerni, drejtor i këtij institucioni ka njoftuar për këtë çmim që do të ndahet në muajin qershor të këtij viti, duke treguar dhe mbi ftesën që i është bërë nga ky festival.

kerni-2-150x200

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.