Steve McCurry fotografi do te thote te eskplorosh boten.

Steve McCurry fotografi do te thote te eskplorosh boten.

40
SHPËRNDAJE

Fotografi amerikan Steve McCurry ka paraqitur në Pordenone te Italise ekspoziten “Pa kufij”, e cila lë gjurmë. Me rreth 100 fotografi te perzgjedhura nga puna 40 vjecare e artistit. Ai shpjegon se në zgjedhjen e subjekteve nuk më udhëzon njeri, por eshte intuita ajo qe eshte me e rendesishme. McCurry eshte takuar me te rinj dhe ka dhene leksione ne disa klasa të studentëve në Spilimbergo, ku foli për kalimin dixhital ne fotografi, duke theksuar avantazhin e të qënit në gjendje që te shikojsh menjehere rezultatin, dhe të punojnë edhe me pak drite. Dhe pyetjes nëse ai përdor smartphone per te bere foto ai ju pergjigj “çdo ditë”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.