Shtëpia e Ibrahim Rugovës në Listën e Trashëgimisë Kulturore

Shtëpia e Ibrahim Rugovës në Listën e Trashëgimisë Kulturore

70
SHPËRNDAJE

Shtëpia e ish-Presidentit Ibrahim Rugova është përfshirë në Listën e Trashëgimisë Kulturore për Mbrojtje të Përkohshme, të Kosovës.

Gjatë një vizite sot në shtëpinë Rugova, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala i dorëzoi familjes së tij vendimin e Ministrisë së Kulturës për përfhsirjen e saj Listën e Trashëgimisë Kulturore për Mbrojtje të Përkohshme.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.