Shembet perseri ura e Zvernecit

Shembet perseri ura e Zvernecit

60
SHPËRNDAJE

Turistët që vijnë deri këtu mjaftohen me një foto nga larg të Manastirit dhe iu duhet të kthehen përsëri. Për të dytin vit radhazi, ura e drurit është lënë në mëshirë të fatit, pavarësisht se konsiderohet si pjesë e trashëgimisë dhe e peisazhit të zonës. Rreth dy vjet më pare, në gusht të vitit 2014, ura ishte rikonstruktuar nga Ministria e Kulturës në bashkëpunim me autoritetet vendore.

Duket se ndërhyrja ka qenë e dobët dhe ura është shembur përsëri dhe vazhdon të qëndrojë në atë gjendje prej gati një viti tashmë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.