Saimir Pirgu

Saimir Pirgu

40
SHPËRNDAJE

Tenori shqiptar me famë botërore Saimir Pirgu, pasi ka mahnitur Tokion, Firencen dhe Parisin me zërin e tij gjatë shfaqjes së koncertit “Il mio Canto”, do të këndojë të shtunën në mbrëmje në Teatrin e Operës dhe Baletit në Tiranë. Teatri Kombëtar i Operës ka vetëm 800 vende. Biletat janë mbaruar. Por Saimir Pirgu edhe pse kryeqyteti ynë shkëlqen nga kishat e xhamitë madhështore, nuk e ndërron operën e vendit të tij me asgjë në botë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.