Saimir Pirgu në kopertinën e revistës spanjolle “Opera Actual”

Saimir Pirgu në kopertinën e revistës spanjolle “Opera Actual”

54
SHPËRNDAJE

Revista spanjolle e operave “Opera Actual”, ka zgjedhur tenorin shqiptar me famë botërore,  Saimir Pirgun si personazhin kryesor të kësaj reviste për muajin korrik dhe gusht.

Në këtë revistë, Pirgu ka dhënë edhe një intervistë i cili ka folur rreth rolit të tij në “Boheme”.

Ai ka folur edhe rreth albumit të tij “Il Mio Canto”, karrierën dhe për projektet e tij që do ti realizojë në të ardhmen.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.