Në kujtim të Zaha Hadid

Në kujtim të Zaha Hadid

51
SHPËRNDAJE

Ndoshta arkitektja më e madhe në botë, Zaha Hadid vdiq dje në një spital të Majemit nga një atak në zemër. Hadid, me origjinë nga Iraku ishte  themeluesja e “Zaha Hadid Architects” firmës që ka krijuar disa nga ndërtimet më mbresëlënëse në të gjithë botën.

Me format fluide, modernitetin dhe elementet e huazuar nga natyra, arkitektura e frymëzuar nga Zaha Hadid shquhej për origjinalitetin, aq sa edhe një sy joprofesionist mund ta dallonte “dorën e saj”. Zaha Hadid ishte 65 vjeç.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.