Në Ksamil zhvillohet, Konkursi ndërkombëtar “Këngët e Tokës”

Në Ksamil zhvillohet, Konkursi ndërkombëtar “Këngët e Tokës”

80
SHPËRNDAJE

Në datat 27-29 qershor në sallën e koncerteve  “Dafinat”  tek  Qendra e Artit  “Dea” në Ksamil ne jug te vendit,  do të zhvillohet edicioni i 18-të i konkursit ndërkombëtar “Këngët e Tokës”.

Në këtë konkurs artistik do të marin pjesë instrumentistë (piano, violinë,violonçel,) ansamble të muzikës së dhomës, si dhe këngëtarë nga shkollat artistike të vendit. Në panelin “Miqtë e Muzikës” do të marrin pjesë instrumentistë të apasionuar pas muzikës klasike që përgatiten në mënyrë individuale.

Aktiviteti do të zhvillohet i ndarë sipas kategorive përkatëse në raport me moshën, nga 6 deri 25 vjeç.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.