Kosovës duhet t’i lejohet pjesëmarrja në Eurovision

Kosovës duhet t’i lejohet pjesëmarrja në Eurovision

62
SHPËRNDAJE

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin e Evropian, Ulrike Lunaçek ka reaguar kundër vendimit të EBU-së për vendosjen e flamurit të ISIS-it në të njëjtin nivel me disa shtete evropiane që nuk marrin pjesë në garën evropiane të muzikës.

Lunaçek ia kujtoi Eurovisionit se Kosova është e njohur nga 111 vende anëtare të Kombeve të Bashkuara dhe se është koha e duhur që këngëtarët kosovarë ta përfaqësojnë vendin e tyre në këtë garë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.