Koncert i perbashket i Shkolles Artistike “Jakov Xoxa” me formacionin e harqeve...

Koncert i perbashket i Shkolles Artistike “Jakov Xoxa” me formacionin e harqeve te RTSH- se

149
SHPËRNDAJE

Koncerti i shkolles artistike “Jakov Xoxa” Mbremje e te shtunes qytetaret e Fierit ndoqen nje koncert vokal-instrumental ku moren pjese mesues dhe nxenes se shkolles artistike.

Koncerti u zhvillua ne kuadrin e festave te nentorit. Ne program kishte muzike shqiptare si dhe kompozitore te njohur boteror.

Te ftuar ishin dhe formacioni i harqeve te radio televizionit SHqiptar me dirigjent Eno Kocon.

Aktiviteti i shkolles do te vazhdoje dhe ne ditet ne vijim. Ne 29 nentor ne tratrin Bylis per here te pare do te vihet ne skene vepra e njohur e Karl Orff “Carmina Burana”.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.