Woodlawn

Woodlawn

52
SHPËRNDAJE

Bazuar në një histori të vërtetë! Pas një urdhri të qeverisë në vitin 1973, adoleshenti i talentuar në futbollin amerikan Tony Nathan dhe nxënës të tjerë me ngjyrë lejohen të shkojnë në të njëjtën shkollë si moshatarët e tyre të bardhë.

Por ndërkohë që tensionet raciale nuk zbuten aspak, kur trajneri lejon një njeri të panjohur që të flasë me skuadrën, ai frymëzon jo vetëm ata por edhe mbarë komunitetin për të ndryshuar…

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.