Vëllezërit Grimzbi

Vëllezërit Grimzbi

106
SHPËRNDAJE

Nobi, një tifoz futbolli jo dhe aq i zgjuar, jeton në një qytezë peshkimi me të dashurën dhe 9 fëmijët e tyre. Për 28 vite ai ka kërkuar vëllain e tij të zhdukur Sebastian dhe kur më në fund takohen, Nobi zbulon se i vëllai është një agjent vdekjeprurës i MI6. I akuzuar padrejtësisht dhe në arrati, Sebastiani kupton se do t’i duhet ndihma e Nobit për të ndalur një sulm terrorist dhe për të pastruar emrin e tij…

Regjia

Louis Leterrier

Skenari

Sacha Baron Cohen, Phil Johnston

 Aktorët:

Sacha Baron Cohen, Mark Strong, Rebel Wilson, Isla Fisher, Penelope Cruz, etj…

Zhanri

Aksion | Komedi

 Viti i Prodhimit

2016

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.