Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur shqiptar

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur shqiptar

74
SHPËRNDAJE

Është ndarë nga jeta aktori i mirënjohur shqiptar, Bujar Lako. Lajmi është bërë i ditur sot nga familjarët e tij.
Lako ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur mëngjesin e sotëm në moshën 69-vjeçare. Siç bëhet e ditur ai ka pësuar një atak kardiak në orën 08:30 minuta të mëngjesit të sotëm.
Ai është i njohur për role të shumta në filma të ndryshëm si dhe në teatër.
Bujar Lako është babai i këngëtarit dhe kompozitorit të njohur, Bojken Lako.
Filmat ku ka luajtur Bujar Lako
1975 Në fillim te verës – Misto       
1976 Përballimi – Martin Kreka      
1978 Udha e shkronjave – Tunxhi
1978 Gjeneral gramafoni – Halit Berati     
1979 Ballë për ballë – Mujo Bermema       
1982 Nëntori i dytë – Luigj Gurakuqi          
1983 Dora e ngrohtë – Spahiu        
1984 Vendimi – Këshilltari  
1984 I paharruari – Besim Peja      
1985 Gurët e shtëpisë sime – Tenente Moruçi       
1986 Gabimi – Arjani
1987 Vrasje ne gjueti – Ferdinand  
1987 Telefoni i një mëngjesi – Nestor        
1987 Binarët – Kujtimi         
1989 Kthimi i ushtrisë së vdekur – Italian general 
2001 Amigo – Teacher        
2003 Lule të kuqe, lule të zeza – Taxi driver          
2005 Syri magjik – Petro     
2009 Honeymoons – Nikov’s father
2014 Amsterdam Express – Selim    

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.