Marlon Brando mafiozi “i vertete”

Marlon Brando mafiozi “i vertete”

71
SHPËRNDAJE

​Trilogjia Godfather thyen rrekorde dhe per perdorimin e batutave ne jeten e perditshme te amerikaneve.

5fcc63e502378a99fa23546d9c9962ddcb1510e4

Sipas nje sondazhi qe ka kryer “Hollywood reporter”  “Vetëm kur unë mendova se ishte jashtë, ata me kishin terhequr perseri brenda”, “Mbaj miqtë e të ngushtë afer, por armiqtë shume afër”, ” Unë jam duke shkuar për të bërë atij një ofertë që ai nuk mund ta refuzojë ” dhe “Luca Brasi fle me peshqit.

Arkiva letrare e Mario Puzo-s  perfshijne 45 kuti bankare me materialeve, duke përfshirë projektin origjinal 744 faqesh i (titullii librit: Mafia), romani Godfather, tetë versione të romanit. Ai hartoi shkrime të shumta të Kumbari II dhe III.  Ka nje mori letrash mes Puzo dhe drejtorit te filmit Francis Ford Coppolas si dhe qindra faqe e shënime dore te shitura në ankand për një koleksionist privat për  625,000 $ në shkurt 2016.

 

Ne kete film shikojnë Marlon Brando si një nga linjat perfekte te portretit te nje mafiozi:

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.