FOTO/ Vdes aktori i famshëm i ‘Harry Potter’

FOTO/ Vdes aktori i famshëm i ‘Harry Potter’

136
SHPËRNDAJE

Aktori veteran Sir John Hurt ka ndërruar jetë në moshën 77, ka thënë agjenti i tij.

Fituesi i çmimit Bafta, i njohur për rolet e tij në filmat “Alien” “Harry Potter” dhe “Njeriu Elefant”, dhe pse u diagnostikua me kancer në vitin 2015 nuk hoqi dorë deri në çastet e fundit nga skena.

Ai kohët e fundit luajti si Richard McSorley në Jackie, në filmin e gruas së presidentit John F. Kennedy.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.