Ismail Kadare nderon Lasgushin dhe Kutelin

Ismail Kadare nderon Lasgushin dhe Kutelin

53
SHPËRNDAJE

olosi i letrave shqipe, Ismail Kadare ka vizitaur në këtë fundjaveë qytetin e Pogradecit.

I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Helena, Kadare vendosi lule tek bustet e figurave të shquara të kombit, Lasgush Poradeci dhe Mitrush Kuteli.

Vizita e tij në Pogradec u bë me dije nga kreu i bashkisë Eduart Kapi, i cili nëpërmjet një postimi në “Facebook”, shoqëruar edhe me foto.

Ai shkruan se “Pogradeci gjithnjë krenar për Lasgushin dhe Mitrushin, por sot edhe më shumë me këtë mik të veçantë, viganin e letrave shqipe”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.