Gruaja nga Fieri shkruajti se “Do vriste femijet” alarmohen te gjithe

Gruaja nga Fieri shkruajti se “Do vriste femijet” alarmohen te gjithe

238
SHPËRNDAJE

Nje grua nga Strumi ,Fier ka vene ne alarm miqte dhe te aferm pasi publikoj ne profilin e facebook-ut nje status ku thuhej se do te vriste femijet e saj nese nuk do ta ndihmonin.Por fillimisht statusi i gruas se re nga Fieri ka alarmuat jo vetem miqte dhe te aferm por edhe policine nderkohe qe te tjera fakte zbardhen pas situates se krijuar

Sot ,ne shtepine ku eshte rritur Esmeralda Ruko, nuk jeton askush. Shtepia gjendet ne fshatin Strum te Bashkise Roskovec, jo shume larg nga rruga nacionale Fier-Berat. Fqinjrt shprehen se kane degjuar ne media per c’fare flitet ,por nuk besojne qe ato fjale t’i ketw shkruar Esmeralda Ruko. Ne shtepine prane babait te Esmeraldes , Flamurit, jeton i vellai i tij Veliu se bashku me nenen e tij te moshuar. Ne gjendje te renduar shendetesore, Veliu shprehet se ka nje vit qe nuk e ka pare mbesen e tij dhe se ka drgjuar se tani jeton ne Greqi. Ai shpjegon se ish-bashkwshorti i saj, Vini, ishte i dhunshem dhe problematik.

………………………………………………….

Nje i aferm i familjes Ruko, ne kushtet e anonimatit shprehet se ajo çfare eshte shkruar ne ate profil ne facebook, eshte e rreme dhe se dikush e ka kryer me dashakeqesi. Sipas tij, babai i Esmeraldes, Flamuri, vellai i saj dhe vete ajo jetojne ne Greqi dhe jane mire atje. Tre dite me pare, ne disa media u publikuan disa fraza te nje profili ne facebook, ku shkruhej se vete nena do te vriste dy femijrt e saj nese nuk e ndihmonin. Pas publikimit te kesaj historie mesohet se ka pasur reagim nga vete Esmeralda Ruko e cila ka shpjeguar se dikush tjeter ka krijuar nje profil te rreme per ta drmtuar ate dhe femijett. Nderkohe, policia e Tiranes ne bashkepunim me ate te Fierit kane nisur verifikimin per zbardhjen e rrethanave te kesaj situate gjetjen dhe venie para pergjegjesise sw personit qe ka shkruar citimet e renda

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.