Fieri perkujton sot 73 Vjetorin e Clirimit

Fieri perkujton sot 73 Vjetorin e Clirimit

132
SHPËRNDAJE

Eshte perkujtuar sot 15 Tetori , dita e Clirimit te Fierit e. Ne perkujtim te kesaj dite qyteti i Fierit eshte zgjuar sot me ngjyrat e festes se clirimit. Ne kete pervjetor jane zhvilluar disa aktivitete kulturore ne perkujtim te kesaj dite historike qe nisen me tingujt e marsheve te bandes se qytetit dhe vijuan me homazhe dhe kurora me lule ne lapidarin kushtuar brigades se XI sulmuese dhe me pas me Aktivitete te tjera kulturore dhe sportive jane zhvilluar ne perkujtim te kesaj dite te clirimit te Fierit .Dita e clirimit te Fierit eshte kthyer tashme ne nje tradite por ne kete date historike qe kujton Clirimin e Fierit ka rene ne sy mungesa e PD Fier dhe deputeteve te kesaj force​

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.