Eugent Bushpepa ,fitues i festivalit të 56 në RTSH, do përfaqësoje Shqipërinë...

Eugent Bushpepa ,fitues i festivalit të 56 në RTSH, do përfaqësoje Shqipërinë në Eurovision.

64
SHPËRNDAJE

 Ne naten finale te festivalit të 56 në RTSH, fitues është shpallur Eugent Bushpepa me këngën ‘Mall’.

Çmimin e dytë e ka fituar Redon Makashi me këngën ‘Ekziston’ dhe vendi i tretë nga këngëtarja Inis Neziri me këngën ‘Piedestal’.

Eugent Bushpepa do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision që do të zhvillohet në Portugali, pasi ky shtet ishte fitues i festivalit të kaluar. “Jam i kënaqur që do të përfaqësoj Shqipërinë në Eurosong” tha Bushpepa.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.