Ermonela Jaho me e mira ne bote

Ermonela Jaho me e mira ne bote

134
SHPËRNDAJE

Dua te falenderoj te gjithe admiruesit e artit tim neper bote dhe vecanerisht ne Shqiperi per mbeshtetjen dhe dashurine…..Kushdo qe i dedikon jeten pasionit te tij eshte gjithmone fitues… Ju dua te gjitheve! Ka komentuar artistja ne faqen e saj ne facebook.57398af14ebfb

Sopranoja shqiptare, Ermonela Jaho ka fituar çmimin ndërkombëtar prestigjoz Readers Award në ceremoninë që njihet si Oskari i Operas që u mbaj në teatrin “Savoy” të Londrës mbrëmjen e të dielës.
10982258_991001774266089_1347125947165698715_o

Sopranoja me famë botërore triumfoi mes shumë zërave të tjerë operistikë nga mbarë bota, duke u vlerësuar maksimalisht nga votat e publikut ndërkombëtar. Performanca e saj në skenë para marrjes së çmimit ka përlotur të gjithë publikun.

Në faqen e Twitterit të Opera Awards 2016 është shkruar: Të gjithë në lot pas performancës së Ermonela Jahos  “Mamma usciva da casa”. Në 13254399_1168777669821831_448445574328412672_npërfundim të performancës i gjithë publiku është ngritur në këmbë, ndërsa duartrokitjet kanë zgjatur për shumë minuta.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.