Diplomacia: Nga i madhi Faik Konica te… e vogla Besiana Kadare

Diplomacia: Nga i madhi Faik Konica te… e vogla Besiana Kadare

40
SHPËRNDAJE

Pas eruditit te letrave shqipe Faik Konica, dhe ish Ambasador i Shqipërisë në SHBA, me një mal mend, kulture, e veprimtari patriotike, do kalonin shume vite dhe diplomacia shqiptare do të propozonte një tjetër emër të familjes së letrave shqipe në postet me të larta diplomatike në SHBA.

Ndonëse ka një ndryshim. Nuk është shkrimtari Ismail Kadare, por e bija, e vogla Besiana Kadare, që propozohet ambasadore në Kombet e Bashkuara në New York.

Ndryshimet vërtetë janë të mëdha. Por ka edhe ngjasim. Të dy ambasadorët nuk e kanë pasur për zemër të jetojnë në Shqipëri.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.