Bunk’art në Tiranë

Bunk’art në Tiranë

68
SHPËRNDAJE

Bunk’art është rikthyer përsëri në qendër të vëmendjes në Shqipëri, pasi ky objekt që i përket të shkuarës komuniste përsëri është hapur për turistët, si dhe vizitorët vendas.

Tirana edhe këtë sezon turistik ka një tjetër destinacion shtesë, Bunk’Art, ish-vendstrehimi antibërthamor që shërbente si vendkomandë e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Shqiptare ndërtuar nga qeveria komuniste katër dekada më parë.

Eva Haxhi, përfaqësuesja e qendrës që menaxhon këtë objekt shprehet se për Bunk’art shfaqin interes si qytetarët vendas, ashtu edhe të huajt që vijnë nga vende të ndryshme.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.