“Bilbili i Kosovës”, 83 vjeçarja Nexhmije Pagarusha

“Bilbili i Kosovës”, 83 vjeçarja Nexhmije Pagarusha

91
SHPËRNDAJE

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, uron sot  Nexhmije Pagarushën në 83 vjetorin e lindjes, duke theksuar se me zërin e saj mbresëlënës, Nexhmija u shndërrua në institucion kulturor të Kosovës.

““Bilbili i Kosovës”, “Mbretëresha e muzikës shqiptare”, “Këngëtarja e Shekullit”, “Artiste e Merituar” , “Nderi i Kombit”, janë vetëm disa prej epiteteve dhe dekoratave që këngëtarja më e madhe kosovare e të gjitha kohërave, Nexhmije Pagarusha, i ka merituar gjatë dekadave të këndimit”, shkruan Mustafa në Facebook.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.