Në tetor, të dhënat e para për akreditimin e 6 Universiteteve

Në tetor, të dhënat e para për akreditimin e 6 Universiteteve

123
SHPËRNDAJE

Kanë kaluar më shumë se 2 vjet nga nisja e proçesit të akreditimit të insitucioneve të arsimit të lartë, por në muajin tetor ministria e Arsimit do publikojë të dhënat për 6 universitete.

Lajmin e bëri të ditur ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ku tha se në tetor do të  publikohen të dhënat e para për Universitetet, kohë që përkon në fakt me hyrjen në auditore.

Vijohet me 6 Universitetet e para, janë 4 Unversitete publike dhe 2 private. Raporti i parë dhe pastaj hap pas hapi për të vijuar. Nuk ka asnjë shmangie dhe asnjë vonesë nga gjithë kalendari që Agjencia britanike ka vënë në funksion të këtij proçesi”, tha Nikolla

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.