Kur ishim gjimnaziste

Kur ishim gjimnaziste

119
SHPËRNDAJE

Nje takim I paharruar me nxenes te matures 1966 dhe mesues te gjimnazit pedagogjik te qytetit te Fierit. Sot ne ambjentet e shkolles Artistike “Jakov Xoxa” Fier jane ritakuar pas kaq shume vitesh nxenesit e 11 paraleleve te matures ’66. Reth 120 ish- nxenes te kesaj shkolle kane qene te pranishem ne kete takim, gjate se cilit pati dhe nje promovim libri I mbushur me kujtime te shkolles. Ne sallen e koncerteve te shkolles te pranishmit ndoqen nje reportazh te shkurter ku u pasqyruan ne menyre te permbledhur gjithe sukseset dhe arritjet e nxenesve te ketyre maturave.

Ne vitin 1966 kjo ishte nje shkolle rajonale ne te cilen kishte nxenes nga e gjithe Shqiperia e Jugut. Sot keta nxenes jane pedagoge, mesues dhe njerez te nderuar te shperndare ne te gjithe Shqiperine.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.