“Karnavalet e Korces” ne Fier

“Karnavalet e Korces” ne Fier

122
SHPËRNDAJE

“Karnavalet e Korces” 23-24 Mars ne Teatrin Bylis Fier, kjo shfaqje vjen si nje arritje e kursit te pare te aktrimit zhvilluar gjate projektit RINIAKTIVE. financuar nga IADSA dhe Bashkia Fier.

Ne bashkepunim me Qendren Epoka e Re – ENGIM – Qendra Sociale Murialdo.

Do te takoni ne skene Afroditin, Aspasine, Nikollaqin, profesorin e te tjere ne ‘Karnavalet e Korces’ ne teatrin Bylis, jane nxenesit e apasionuar te ‘Epoka e re’ ne drejtimin e Miola Sitaj ne kete komedi fantastike. Kete here aktoret jane te rinj nga shkolla te qytetit te Fierit, te cilet kane me shume se dy muaj qe po pergatiten.

Pas shfaqjes se pare te suksesshme do te kete dhe te tjera.

Suksese te rinjve dhe Regjise se Miola Sitaj

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.