Ja si ka degraduar arsimi në Fier dhe Shqiperi

Ja si ka degraduar arsimi në Fier dhe Shqiperi

562
SHPËRNDAJE

Prej kohësh arsimi në Shqipëri ka degraduar, pasi janë të shumta denoncimet që shkojnë në drejtim të Ministrisë së Arsimit dhe drejtorive Arsimore.

Vetëm gjatë ditëve të fundit ka pasur, me dhjetëra ankesa për degradimin e arsimit në shtëpi. Për të gjetur një vend pune si mësuese jo vetëm që duhet të paguash para por, je nën presion të vazhdueshëm psikologjik si dhe shpesh je edhe pre e ngacmimeve seksuale.

Janë me dhjetëra denoncimet e bëra nga mësues dhe qytetarë shqiptarë të cilat tregojnë se sa e mjerueshme është sot gjendja arsimore në Shqipëri.

Denoncimet e qytetarëve janë bërë publike nga ish-kryeministri Sali berisha.

Ja çfarë shkruan në Facebook ish-kryeministri:

Degradim i frikshëm i arsimit, mësues pa diploma, ryshfete, gjoba, korrupsion, afera seksuale në shkolla dhe kopshte!

Lexoni mesazhet e qytetarëve dixhital! sb

Visoke ,Mallakaster“Pershendetje zoti sali berisha dua te denoncoj drejtorin e shkolles 9 vjecare Visoke Mallakaster per parregullsi ne dhenjen e mesimit u ka mar 3mij lion lek mesuseve + favoreve seksuale e ka ber shkollen private te tijen dhe vjen ne klase dhe thot lexojeni mesimin dhe iken punon ne punen e tij hidraulik esht I pa informuar rreth permbajtjeve te librareve, e ka futur ne pune partia e Edvinit, ju lutem shperndajeni ta marin vesh tgjith kush drejton instutucionet tona, anonim”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.