350 nxenes te “Gjimnazit te Ri” Fier ,bojkotojne mesimin dhe protestojne ne...

350 nxenes te “Gjimnazit te Ri” Fier ,bojkotojne mesimin dhe protestojne ne drejtorine arsimore .

929
SHPËRNDAJE

Rreth 350 nxenes te Shkolles se mesme te pergjithshme Perikli Ikonomi ne Fier kane protestuar kete mengjes para godines se drejtorise arsimore.Nxenesit kane bojkotuar mesimin per te treten dite me rradhe per shkak te mungese se bankave.Turp! 

“Nuk kemi banka ku te ulemi kane thene nxenesit ndersa prinderit tane paguajne taksen e arsimit” Nxenesit pasi kane pare nje indiference nga ana e stafit pedagogjik te shkolles i jane drejtuar drejtorise arsimore ne Fier. Nje perfaqesi e nxenesve jane pritur ne nje takim nga drejtuesi i arsimit Fier ,Shkelqim Allkaj  i cili ka premtuar per se shpejti pajisjen me banka te nxenesve te kesaj shkolle.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.